До чого медіа готуватися 2024 року?
Добірка прогнозів та ідей для ваших редакцій від авторитетних медіа й аналітичних компаній
Привіт, колего!
Головна редакторка медіа для медіа «Медіамейкер» Дар’я Трапезнікова на зв’язку.
Останні тижні минулого року ми в редакції провели, вивчаючи купу звітів від відомих медіадослідних інституцій, аналітичних компаній чи лідерів у галузі соцмереж і дизайну. На кожен із репортів можна залипнути на кілька годин. Але відпустку брати необов’язково: ми вибрали для вас у наші тексти найголовніше про те, до чого готуватися 2024-го.
Обирайте тему, яка вам до смаку чи найближча до того, з чим працюєте. А також надсилайте колегам, які працюють в медіа чи в маркетингу, рекламі, піарі, технологічній галузі.
Чого очікують медійники
🤝 Nieman Lab попросили понад 100 медійників дати передбачення на 2024 рік. Ми вибрали головне: про нові підходи в журналістиці, зміни в дистрибуції та сприйнятті спільнот і партнерства із колегами з ринку та іншими стейкхолдерами. Також у тексті прочитаєте про фокус у навчанні в редакціях й етичні та політичні виклики для журналістів.
🤝 Із передбачень, зібраних сайтом journalism.co.uk, ми вибрали найцікавіше про лідерство та стратегію в редакціях, боротьбу з дезінформацією, психічне здоров’я та добробут журналістів, а також урахування інтересів аудиторії в усьому, що ми робимо.
🤝 Reuters Institute опитали лідерів ньюзрумів із 56 країн про сфери, де вони втрачають або знаходять оптимізм. Других менше, ніж перших, але можна почерпнути дещо цікаве про інтеграцію ШІ, переформатування дистрибуції та бізнес-моделей, а також сподівання на рік виборів і великого спорту.
🤝 Ще один звіт Reuters Institute, який рекомендую прочитати керівникам медіа. Дізнаєтеся про проблеми та переваги віддалених редакцій, пошук способів створити відчуття приналежності та втримати лояльність, а також необхідність інвестицій у різноманіття в редакції та культуру інклюзивності.
Соцмережі
🔮 Огляд-передбачення від Hootsuite про розвиток соцмереж 2024-го року: балансування контенту від ШІ з автентичністю, правила вибору платформ для вашого бренду та поєднання розваг із інформуванням у ваших постах.
🔮 Ще один огляд від Hootsuite, але вже більш прикладний — про те, які соцмережі й інструменти в них варто використати для успіху 2024-го. Довший відеоконтент, зміщення акценту з текстів і фокус на шери, нові можливості на платформах, якими до того нехтували, — точно знайдете щось для себе.
🔮 Поради від Ogilvy, як просувати бренди через інфлюенсерів. Якщо ви подумали виключно про блогерів-мільйонників, до яких не достукатися навіть за шалені кошти, — відкривайте текст. Приємно здивуєтеся ідеями, де знайти саме вашого інфлюенсера — хай і з невеликою аудиторією, але достатньо впливового.
І прогнози від візуальних соцмереж, які можуть здатися шаленими й безглуздими на перший погляд. Але за бажання трендам можна знайти прояви в наших реаліях і ваших медіабрендах.
🤳🏻 Pinterest: краса, мода, їжа, хобі й інтереси.
🤳🏻 Instagram: самовдосконалення, зміна підходів до стосунків, активізм та саморобні речі.
🤳🏻 TikTok: сміливість, трохи delusion, вразливість і задоволення цікавості й інтересів, про які навіть не підозрювали.
Дизайн
🎨 Depositphotos обіцяють, що цього року в трендах будуть ретро, хвиля різноманітних естетик, більш продумані шрифти та дух вулиці. Прогнози від інших топів у галузі дизайну чекайте на нашому сайті в найближчі дні.
Як на медіа впливатимуть технології та маркетинг
⛓️ Activate Technology & Media Outlook 2024. Тут дізнаєтеся про особливості поведінки та інші неочевидні вигоди від прихильності суперкористувачів, перспективи використання ШІ та spatial computing, лідерство TikTok і YouTube, розповсюдження аудіо- й відеоподкастів.
⛓️ Узагальнений прогноз від Deloitte: держава та приватні компанії шукатимуть способи та компроміси в регулюванні штучного інтелекту, стримінги більше схилятимуться до реклами в умовах зменшення неохопленої аудиторії, супутниковий зв’язок і венчурні інвестиції активізують деякі сегменти медіагалузі.
⛓️Kantar у своєму огляді медіатрендів говорять про можливе зростання ринку реклами, розвиток бібліотек evergreen-контенту, експерименти з маркетинговими повідомленнями, розширенням приватності та втратою перспектив для NFT та метавсесвіту.
⛓️Dentsu акцентують на змінах, які генеративний штучний інтелект внесе в пошукові системи та креативні інструменти. Також вони зауважують, що соцмережі та застосунки все активніше копіюють функції один в одного, та роз’яснюють, як відмова від cookies вплине на рекламу та контакт брендів із користувачами.