Привіт, колеги! На зв’язку головна редакторка «Медіамейкера» Дар’я Трапезнікова.
Минув перший місяць нашої роботи для вас. Це 11 листів із текстами в цій розсилці (якщо пропустили — шукайте в папці з рекламою або в нашому архіві) та майже 200 постів у Telegram-каналі — новини, кейси, bite-sized досвід.
Ви не гірше за мене знаєте, що робити медіа під час війни, економічної та соціальної кризи (а тепер ще і постійних вимкнень світла та падіння зв’язку) — завдання із зірочкою. Усі ми справляємося як можемо, хай навіть і не завжди дотягуючи до внутрішніх стандартів чи візій. Але «трохи менше» краще, ніж 0, бо мовчати зараз нікому з нас не можна.
У таких умовах нема часу на шліфування продукту до ідеалу. Якщо будемо виписувати концепції тижнями та жити за контент-планом на місяць — ми відстанемо від реальності. Швидкі тестування гіпотез, запуски нових продуктів і моментальне реагування на зміни в інфополі — наш режим роботи зараз. Тому «Медіамейкер» запускається поступово, а не з повним комплексом майданчиків.
І тому я починаю наш другий місяць роботи з анонсу нового етапу без того, що я вважаю стовідсотковою готовністю.
Тепер у нас є вебсайт — https://mediamaker.me/.
Домен .me натякає на те, що сайт для кожного з вас — медіамейкерів. Як я й обіцяла в інтро-листі місяць тому, там ми акумулюватимемо історії, кейси, інструкції та поради з усього медіасвіту в розширеному форматі. Будуть і новини, і тексти в чотирьох розділах:
Люди — тут читачі знайдуть історії життя й роботи медійників, а також досвід і поради, як будувати взаємодію з читачами, героями, свідками та експертами.
Продукт — усе, що стосуватиметься контенту медіа, форматів і тонкощів дистрибуції.
Організація — в цих текстах говоритимемо про все, що необхідно для сталої роботи медіа, насамперед про налагодження процесів, розбудову організаційної структури, управління та джерела заробітку.
Середовище — про все, що відбувається навколо нас і впливає на роботу медійників як щодня, так і в довгостроковій перспективі.
Ще допилюємо деякі моменти та функції. Тож якщо бачите якусь помилку чи щось некоректно працює — будь ласка, повідомляйте нам на mediamaker.me@gmail.com чи в особисті повідомлення наших сторінок. Бажано зі скрінами 🤓🤝
🔵У цій розсилці стане трохи менше листів, але не відписуйтесь — ми й далі надсилатимемо вам щось ексклюзивне, не лише лінки на сайт. У Telegram стане трошки менше букв, але це — все ще ваш основний спосіб залишатися в курсі головного від медіамейкерів зі всього світу.
У Facebook вам буде зручно ділитися нашим контентом і обговорювати в коментарях. В Instagram додамо нашим текстам трохи кольору, показуватимемо приклади медіаробіт для натхнення. Хочемо, щоб він був живим і показував трушних медіамейкерів — тож попросимося за лаштунки до деяких редакцій і покажемо (не)буденні справи журналістів і редакторів. Якщо готові показати нам і колегам, як живе ваша редакція (нефільтровані реалії, а не іміджеві ролики за сценарієм) — напишіть нам.
Ще в нас є LinkedIn-сторінка, але на цьому етапі вона буде не такою активною.
На сайті та в соцмережах ми використовуємо шрифт Fixel, розроблений компанією MacPaw і шрифтовою студією АльфаБраво. Дякуємо їм за цей внесок в українську типографіку і в нашу роботу 💙
Знову наголошу: «Медіамейкер» розвивається для вас і завдяки вам. Якщо вам подобається те, що ми робимо, запрошуйте колег читати нас. Пропонуйте нам свої історії та досвід — не для піару, а для користі колегам.
Також будемо вдячні за будь-який фідбек (коментарі, запитання, уточнення, пропозиції, навіть хейт, але особливо — компліменти). Пишіть будь-куди — у відповідь на цей лист, на mediamaker.me@gmail.com, в коментарях під дописами чи в повідомлення наших сторінок.
Тримаймося! 💙