Привіт, колего!
Головна редакторка медіа для медіа Дар’я Трапезнікова на зв’язку.
Імейл-розсилка — один із моїх улюблених форматів. Залежно від формату, з них можна споживати інформацію по-різному: або пробігтися заголовками, щоби вичепити найцікавішу новину чи матеріал і бути в курсі новин індустрії, або без поспіху за кавою чи вечерею читати докладні роздуми колумністів-фахівців. У нашій розсилці ми комбінуємо обидва формати, але продовжуємо цікавитися, які рецепти обирають колеги. Цього тижня розповім вам про це більше.
Досвід українських медіа
Ми розпитали колег із The Ukrainians і Platfor.ma, чому вони ведуть імейл-розсилки.
Створюючи новий формат, команда The Ukrainians надихалася низкою світових медіа, але з фокусом на повільному та вдумливому читанні. «Наша розсилка, на перший погляд, може видатися довгою. Але так і задумано. Це формат для неспішного читання за ранковою кавою. Це можливість показати всю різноманітність, мультиформатність нашої екосистеми», — каже редакторка соцмереж і розсилок Ольга Криса.
Розсилка виходить щосуботи й містить вибрані матеріали, які створила команда The Ukrainians Media за останній тиждень. Туди входять розмови, репортажі, великі текстові портрети, фотоісторії, подкасти, колонки, спецпроєкти й новини. У закритій розсилці також анонсують події спеціально для спільноти видання (зустрічі Книжкового клубу, презентації нових номерів друкованого журналу чи можливості від партнерів).
Ще одна мета розсилки The Ukrainians Media — майданчик, де читачу дають можливість не відстежувати абсолютно все, що виходить у соцмережах видання.
Розсилку Platfor.ma читає цільова авдиторія видання, яка включає її до своєї ранкової рутини у вихідний. Читачі хочуть бути більш дотичними до тем, які висвітлює медіа, та до особистих уподобань редакції. Тому в листах можуть трішки більше розповісти про матеріали або проєкти, якими займається команда, й додати те, що драйвить редакцію і буде близьким для читача.
Шеф-редакторка медіа Тетяна Капустинська розповідає, що день і час виходу розсилки шукали через спроби й помилки: випускали її дуже рано й досить пізно.
«Наразі розсилка не має на меті збільшити трафік. Вона існує, щоб підтримати нашу авдиторію, яка для нас близька. Ми даємо їй можливість поспілкуватися з редакцією хоча б односторонньо, що є специфікою всіх розсилок. Редакція щотижня звертається до читача без заклику до відповіді. Водночас це обмін енергією та взаємодія», — говорить Капустинська.
➡️ Більше про функції та формати розсилок і висновки вищезгаданих колег щодо написання листів і добору матеріалів читайте в повному тексті.
Поради від досвідчених
🤓 Автор і копірайтер Сі Джей Чілверс протягом 35 років створював імейл-розсилки для власних проєктів і компаній. Свою першу розсилку про ніндзя він створив, коли йому було 12. Тепер Чілверс ділиться своїм досвідом роботи з читачами, розроблення форматів і налаштування процесів та виділяє помилки, яких варто уникати в роботі з розсилками. Ми вибрали головне.
🤓 Американський журналіст, медіаконсультант і автор імейл-розсилки про медіа Саймон Овенс зауважує, що поринути в інтернет-лайфгаки та практичні поради для збільшення підписок на розсилку легко. Багато рекомендацій стосуються використання зовнішніх платформ та інфлюенсерів: через бартер з іншими розсилками, вірусні треди у Twitter або платну рекламу. Попри те, що вони можуть швидко збільшити кількість підписників, автори більшості розсилок пропускають найпростіші способи оптимізації, які сприяють залученню та утриманню аудиторії. Ми переклали кілька порад Овенса, щоб оптимізувати розсилки.
📧 Також раніше ми розповідали про те, що таке бум розсилок і чи справді він відбувся, чи ще тільки попереду. Про це можна прочитати в одному з попередніх випусків:
А якщо хочеться переглянути більше кейсів, то ми записували історії про різні розсилки від Defector, Puck, Semafor, 6AM City, The New York Times, Metro.co.uk
І до новин тижня
🔵 В Україні розпочало роботу медіа Life in War, що показує, як війна вплинула на життя українців
🔵 Довіра до телемарафону «Єдині новини» знизилася за останніх кілька місяців
🔵 Gemini від Google звинувачують у спотворенні під час генерування історичних зображень
🔵 Reuters Institute опублікував дослідження щодо того, який відсоток вебсайтів блокує сканери штучного інтелекту
🔵 Instagram запускає власний маркетплейс та об'єднує бренди з творцями контенту для платних партнерств
🔵 Закон про цифрові послуги (DSA) почав діяти для онлайн-платформ Євросоюзу
🔵 The Washington Post призначив Фібі Коннеллі на посаду старшої редакторки відділу стратегії та інновацій ШІ
🔵 Індонезія вимагатиме від цифрових платформ платити медіа за контент
Нагадуємо про можливості
Цього тижня ми надсилали підписникам нашої розсилки великий дайджест можливостей на найближчі кілька тижнів. Якщо пропустили той лист — зазирніть у вебверсію й оберіть навчання чи грант за потребами.
Наступного тижня читайте в розсилці найважливіші матеріали місяця, а за сайтом і соцмережами стежте, щоби не пропустити велику добірку нових медіапродуктів, які колеги зробили й випустили за місяць-півтора.
Обожнюю розсилки, дякую вам за надзвичайно цікавий лист.